VETERINA DOMŮ

MVDr. Hana Hořejší - veterinární lékařka
Pocházím z malé vesničky Miličín a momentálně bydlím v Hradci Králové. Od dětství mám hluboký vztah k přírodě, zvířatům a bylinkám. Už jako malá holčička jsem pečovala o zvířátka. Má práce je mým koníčkem a posláním.
Během své praxe na veterinárních klinikách a v ordinacích jsem si začala uvědomovat, jak zvířata špatně snáší prostředí ordinace. Psi návštěvu v ordinaci většinou zvládnou, věří svému majiteli. Ale pro kočky, které jsou fixované na své prostředí, je vyšetření v ordinaci často extrémně stresující.
Kočky jsou pro mě srdeční záležitost. Miluji jejich individualitu. Ve svých deseti letech jsem si pořídila první "papírovou" kočku a stala se mladým chovatelem. Během chovu perských a britských koček jsem nahlédla do zákulisí chovu..... Jsem ráda, že máme ještě naše venkovní obyčejné kočky :).
Můj zájem o zvířata, bylinky a minerály se propojil díky firmě Energy. Nejdřív jsem preparáty začala používat v rodině. Později jsem absolvovala sérií kurzů a stala se certifikovaným poracem Energyvet. Nyní preparáty používám u svých zvířecích pacientů zejména tam, kde "klasická" léčba selhává nebo již není možná. Genialitu "alternativní medicíny" vidím hlavně v hledání příčin nemocí a zvyšování vlastní imunity těla.
Zdraví začíná v misce. Jsem zastánce přirozené stravy pro zvířata. Pro psa a kočku preferuji BARF (krmení masem, kostmi, zeleninou...). Jelikož to není v dnešní uspěchané době vždy možné, našla jsem řešení prostřednictvím německé firmy REICO. Suroviny jsou určené pro lidský konzum a šetrně zpracovány za nízkých teplot, při kterých nedochází k změnám struktury bílkovin. Minerály jsou doplněné pomocí 4 druhů řas. Krmení je bez konzervantů, dochucovadel a barviv.